David Almondi “Minu nimi on Mina” võitis Paabeli Torn 2016 tõlkeauhinna. Oleme rõõmsad, sest tegemist on tõepoolest suurepärase raamatuga! Palju õnne autorile, palju õnne tõlkijale Mari Kleinile ja toimetajale Rein Põdrale!

mina-esikaas-medaliga-webŽürii liige Kätlin Kaldmaa ütleb raamatu kohta nii:
“Minu nimi on Mina” on kaasahaarav ja loominguline lugu tüdrukust, kellele ei istu range koolisüsteem ning kes jääb emaga koduõppele. Raamat pakub palju võimalusi kaasa mõtlemiseks nii lastele kui täiskasvanutele, äratundmist, siirast huvi maailma vastu, kelmikaid ja erakordseid mõtlemisharjutusi ning ülesandeid. “Minu nimi on Mina” võiks anda julgust maailmas enda koht leida ning teha kas või kordki midagi uskumatut.

David Almond on auhinnatud briti laste- ja noortekirjanik, kelle raamat “Poiss, kes ujus koos piraajadega” Kaarin Kivirähki tõlkes oli Paabeli Torni auhinna nominent 2013. aastal.

Sel aastal anti esmakordselt üle ka Paabeli Torni pildiraamatu auhind. Kolme nominendi hulka pääses Davide Cali ja Benjamin Chaud’ “Ma ei teinud oma kodutööd sellepärast, et …”. Oleme topelt rõõmsad! ma-ei-teinud-oma-kodutood-medaliga-web