KIRBU-KRANTSI SÜNNIPÄEV

March 15, 2024

Kirbu-Krants ja Kilu-Kiisu ootavad teid sünnipäevapeole 23. märtsil kell 12 raamatupoodi Biblioteek. Tordi lõikab lahti tõlkija INDREK KOFF.
palju õnne kirbu-krants - kaas raamiga

HEA LASTERAAMAT 2023

March 6, 2024
🎉 5. märtsil tunnustati Lastekirjanduse Keskuses 2023. aasta häid lasteraamatuid! Medali said kaela ka meie putukakeelne “Ki zee zumm?” ja tunnetekeelne “Mida teevad tunded?”, lustakas “Riivatud riimid” ja “Marvin Redpost. Miks te nokite mu kallal?”. Oleme tänulikud ja rõõmsad! 🙂

 

Perehommik: Mida teevad tunded?

January 25, 2024

Mida teevad tunded, kui keegi ei vaata? Seda saame teada laupäeval, 27. jaanuaril kell 12 Lastekirjanduse Keskuse pööningul. Kehastume detektiivideks, üritame tunded üles leida ja nendega tuttavaks saada.
Loeme koos tõlkija Kätlin Vainolaga Tina Oziewiczi ja Aleksandra Zajaci raamatut „MIDA TEEVAD TUNDED?“, arutleme tunnetemaailma üle, meisterdame päris iseenda väikese tunnete-raamatu ja maiustame. Olete oodatud!
Mida teevad tunded? - esikaas raamiga

Auhinnasadu!

November 23, 2023
PAABELI TORN 2023 TÕLKEAUHINNA diplomid on jagatud! Pildiraamatute kategooria kuldmedali tõi koju Carson Ellisi putukakeelne “KI ZEE ZUMM?”, hõbemedalid said kaanele “Suur Hunt & Väike Hunt” ja “Riivatud riimidKi zee zumm - esikaas medaliga“. suur hunt väike hunt - esikaas medaligaGrivadelli!Riivatud riimid - esikaas medaliga

Valiti 100 parimat lasteraamatut

May 31, 2023

BBC viis sel kevadel läbi küsitluse lastekirjanduse ekspertide seas üle kogu maailma ja kuulutas läbi aegade maailma parimaks lasteraamatuks Maurice Sendaki SEAL, KUS ELAVAD METSAKOLLID. Teisele kohale tuli Lewis Carolli “Alice Imedemaal” ja kolmandale Astrid Lindgreni “Pipi Pikksukk”.
100 parima teose hulka oli valitud lausa 6 raamatut Roald Dahlilt – “Matilda” (nr 10), “Charlie ja šokolaadivabrik” (nr 18),”Suur sõbralik hiiglane” (nr 41), “Nõiad” (nr 61), “Tohlamid” (nr 87) ja “Danny, maailm parim” (nr 92). Sinna kuulusid ka Eric Carle’i “Röövikul on kõht tühi” (nr 14), Shel Silversteini “Helde puu” (nr 56), Julia Donaldsoni ja Axel Scheffleri “Grühvel” (nr 57), Norton Justeri “Milo imelised seiklused” (nr 66), Dr. Seussi “Kaabuga Kass” (nr 67) ja Lemony Snicketi “Ahastav algus” (nr 97). Kõik need raamatud leiate Draakon & Kuu raamaturiiulilt :) Põnevat lugemist ja avastamisrõõmu!

metsakollid-esikaas3

Selgusid Paabeli Torni laureaadid

November 26, 2022
Kadrilaupäeva õhtul jagati Lastekirjanduse Keskuses Paabeli Torni tõlkeauhinna diplomeid. Meie raamatuid oli nominentide hulgas lausa kolm ja üks neist, Romana Romanõšõni ja Andri Lessivi “Sõda, mis muutis Rondot” tõi koju pildiraamatute kategooria kulla. Hõbemedali said kaanele “Siberi haiku” (tõlkija Tiina Kattel, toimetaja Ilona Martson) ja “Kohver” (tõlkija Leelo Märjamaa, toimetaja Maria Tuulik). Oleme tänulikud ja rõõmsad!
IMG_4645

 

“Siberi haiku” on Aasta Raamat 2022 finalist

November 23, 2022

Jurga Vile ja Lina Itagaki graafiline romaan “Siberi haiku” valiti Aasta Raamat 2022 finalistide hulka!

Siberi haiku - esikaas logoga copy

György Dragomán Head Read festivalil

May 27, 2022

Ungari kirjanik, romaani “Tuleriit” autor György Dragomán astub üles Head Read festivalil pühapäeval, 29. mail kell 14 Kirjanike Maja musta laega saalis. Tulge kuulama!

TULERIIT esikaas

“Siberi haiku” esitlus Prima Vista festivalil

April 1, 2022

Kirjanik Jurga Vilé ja illustraator Lina Itagaki esitlevad graafilist romaani “Siberi haiku” 9. mail Prima Vista festivalil Tartus ja 10. mail raamatupoes Puänt Tallinnas. Tulge kuulama!
Lina Jurga_foto Feel photo

Elevant ja Notsu on HEAS LASTERAAMATUS!

March 5, 2022

Elevandi ja Notsu lugu valiti 2021. aasta Heade lasteraamatute hulka. Oleme rõõmsad!

E&N

Raamatuesitlus “Orava sünnipäev ja teised lood”

December 8, 2021

Raamatuillustraator Regina Lukk-Toompere ja Toon Tellegeni uus raamat “Orava sünnipäev ja teised lood” ootavad lapsi laupäeval, 11. detsembril kl 12 Kultuurikatlasse ja pühapäeval, 12. detsembril kell 10.30 kohvikusse NOP. Kuulame lugusid oravast, sipelgast ja teistest vahvatest tegelastest, joonistame, meisterdame, maiustame.

Orav Nopis

“Pildid läbi aja” Fotografiskas

September 1, 2021

Pühapäeval, 10. oktoobril  tutvustame Fotografiskas David Hockney ja Martin Gayfordi  raamatut kunstist ja teeme ka ise kunsti.

A_History_Pictures_Children_PLC_EST

Elevant & Notsu Fotografiskas

May 28, 2021

Pühapäeval, 30. mail on Fotografiskas perepäev. Kell 11 esitlevad Elevant & Notsu kaht uut raamatut “Kas lähme õue mängima?” ja “Kas ma pean oma jäätist jagama?” – loeme, meisterdame paberkoti käpiknukke ja maiustame jäätisega. Kõik mudilased on oodatud!

Kas ma pean oma jäätist jagama-esikaas Kas lähme õue mängima-esikaas

Astrid Lindgreni Mälestusauhinna 2021 laureaat on Jean-Claude Mourlevat

April 12, 2021

Mourlevat HRPalju õnne suurepärasele Jean-Claude Mourlevat’le!

Mourlevat on üks silmapaistvamaid Prantsuse lastekirjanikke, kellelt on ilmunud üle kahekümne raamatu, neist kaks ka eesti keeles – Paabeli Torni aukirjaga tunnustatud romaan “Ookeani kutse” ja novellikogu “Siluett”. Raamatud on tõlkinud Indrek Koff.

mourlevat festival 1

Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia laureaat on tõlkija Triinu Tamm

February 11, 2021
Selgusid Kultuurkapitali aastapreemia 2020 laureaadid. Ilukirjandusliku tõlke kategoorias on laureaadiks  Triinu Tamm Nancy Hustoni romaaniga “Ingli märk”. Palju õnne tõlkijale Triinule ja toimetajale Leena Tomasbergile!
Triinu tõlkeid on Siriuse sarjas ilmunud ka varem – Nancy Hustoni “Murrangujooned” ja Gaétan Soucy “Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke”.
triinuIngli märk - esikaas

Paabeli Torn 2020

November 14, 2020

Horton - esikaaslugu tüdrukust - esikaas_Page_1postihiir 3 - esikaas

 

19.11 kuulutatakse välja Paabeli Torn 2020 tõlkeauhinna laureaadid. Draakon & Kuu raamatuid on nominentide hulgas sel aastal kolm: juturaamatute kategoorias Catherynne M. Valente “Lugu tüdrukust, kes purjetas ümber Haldjamaa omatehtud laevaga” ja pildiraamatute kategoorias Dr. Seussi “Horton kuuleb kessesid!” ja Marianne Dubuci “Postihiire imepärased reisid”. Oleme rõõmsad ja hoiame omadele pöialt!

Raamatuesitlus “TULERIIT”

November 12, 2020

Reedel, 20.11.20 kell 18.00 esitleb kirjastus Draakon & Kuu raamatupoes Puänt György Dragomán’i romaani “Tuleriit”. Raamatust kõnelevad tõlkija Leelo Jõulu ja ungari keele ja kirjanduse õppejõud Krisztina Toth. Olemise aitavad mõnusa(ma)ks teha vein ja suupisted Ungari Instituudilt. TULERIIT esikaasOlete oodatud!

Olgem rõõmsad ja hoidkem üksteist tervena!

March 17, 2020

Armsad sõbrad!
Oleme sattunud ootamatult olukorda, kus paljude jaoks on kiirustamine ja rutt asendunud hoopis vaiksema ja aeglasema kulgemisega kodus oma pere keskel. Vaiksem elu annab meile rohkem aega olla iseendaga ja oma lastega ning ka võimalust võtta kätte raamat ja leida elamusi toast lahkumata.

Tuletamegi meelde, et kõiki meie kirjastuse raamatuid saab tellida Rahva Raamatu ja Apollo e-poodidest ning Puändi FB lehe kaudu endale ja oma lähedastele otse koju. Väikestele lugejatele oleme oma kodulehele raamatute juurde üles pannud töölehti – värvimist ja nuputamist – ning lisame neid veel juurde.

Jagagem elamusi läbi raamatute ja hoidkem üksteist rõõmsa ja tervena!

Päkapikud piiluvad

November 20, 2019

Tähelepanu, päkapikud! Draakon & Kuu on valmis jõulutaadi kotti ja põngerjate susse täitma nii uute raamatute kui klassikutega. Tulge piiluma Rahvusraamatukogu jõululaadale 10.-11. detsembril kell 10-20.

Dr. Seussi “Horton kuuleb kessesid!” raamatuesitlus

October 4, 2019

Tulge kuulama lugu elevandist nimega Horton ja tillukestest kessedest laupäeval, 5. oktoobril kell 12 raamatupoes Puänt! Loeme, meisterdame ja maiustame.
hortoni poster A3_2

Grühvli juubelituur!

May 16, 2019

Grühvel tuuritab! Juba sel laupäeval saabub Grühvel Tartusse ja pühapäeval Pärnusse ja järgmisel nädalal astub ta üles koos oma looja Axel Scheffleriga Tallinnas. Jah, ta on suur ja karvane ja natuke hirmutav, aga ta on ju nii nunnu! Kutsuge sõbrad kaasa ja tulge Grühvli sünnipäevapeole – loeme ja meisterdame, sööme sünnipäevakringlit ja teeme Grühvliga sõbrapilti!Grühvli kutse Tasku, Pärnu, Puänt

Axel Scheffleri näitus Lastekirjanduse Keskuses

May 8, 2019

Axel_Kutse 3Sel kevadel tähistab Grühvel 20. juubelit! Sel puhul on Lastekirjanduse Keskuses avatud selle kardetud ent armastatud tegelase looja Axel Scheffleri isikunäitus. Seinale sai valik illustratsioone pildiraamatutest “Grühvel” ja “Grühvli poeg”, “Pulkmees”, “Pärdiku pähkel”, “Tigu ja vaal”, “Lohe Zog”, “Nõialuud”. Kõik need lõbusad lood ootavad keskuses ka lugejaid. Näitus jääb avatuks 7. juunini. Tulge kõik uudistama!

Intervjuu illustraator Axel Scheffleriga

November 28, 2018

Kuidas sai Axel Schefflerist kuntstnik ja kes on tema kõige lemmikumad tegelased. Lugege detsembrikuu “Tähekest”!
Pulkmees - esikaasAxel Scheffler

Advendihommik Pulkmehega!

November 28, 2018

Armsad sõbrad! Võtke oma mudilased kaasa ja tulge pühapäeval, 2. detsembril kell 10 hubasesse NOPi Julia Donaldsoni ja Axel Scheffleri duo uut lustakat raamatut “PULKMEES” kuulama. Tõlkija Villu Kangur loeb värsse, meie värvime, mõistatame, meisterdame jõuluehteid ja krõbistame piparkooke. Kohtumiseni!
Pulkmees - esikaas

“Liivahundi lood” on Hea Raamat 2017

March 6, 2018

autori foto åsa lind bw“Liivahundi lood”, jutud väikesest Zakarinast ja tema kuldselt sädelevast sõbrast Liivahundist, valiti Hea Raamat 2017 hulka. Autor Asa Lind külastab mais Tallinnas toimuvat Head Read festivali, parasjagu siis, kui ilmub tema teine raamat “Veel lugusid Liivahundist”.

“Liivahundi lood” on Paabeli Torni nominent

November 27, 2017

14. novembril anti üle Paabeli Torni tõlkeauhinnad, mille  üheks nominendiks oli südantsoojendavad liivahundi-esikaas-web“Liivahundi lood”. Diplom läks autorile Asa Lindile, tõlkijale Ülle Kiivetile ja kirjastusele.

Maikuus on oodata lugudele jätku, kui ilmub “Veel lugusid Liivahundist”.

“Öömõtted” valiti The White Ravens 2017 kataloogi

October 5, 2017

Rahvusvaheline Noorteraamatukogu Münchenis on valinud Jonas Tauli “Öömõtted”  The White Ravens 2017 kataloogi. Kataloogi on valitud kokku 200 silmapaistvat teost  38-st keelest, 56-st riigist ja neid kõiki saab näha Bologna Raamatumessil 2018 aasta kevadel.
“Öömõtted” on veel sel aastal ilmumas prantsuse ja korea keeles, järgmisel aastal inglise keeles.

esikaas raamiga

 

Lahkus Ulf Stark

June 14, 2017

12. juunil lahkus meie hea sõber ja suurepärane lastekirjanik Ulf Stark. Ulf oli ääretult soe, siiras, suure südame ja võrratu huumorimeelega inimene. See peegeldub ka tema raamatutes – lugudes väikesest vallatust Ulfist, kes käib isaga tähti vaatamas, mängib emaga indiaanlasi ja leiab oma parimale sõbrale vanadekodust vanaisa. Tema lugudes on palju armastust. “Helin ja Suur Mõtleja” ja “Vilista mulle, Johanna” – need on lood sõprusest ja armastusest, mis puudutavad ja jäävad lugejaga. Oleme ääretult kurvad, et Ulf Stark on meie seast lahkunud, ja oleme tänulikud, et meiega jääb väike Ulf.Ulf Stark - photo © Caroline Andersson

Pöörane joonistusvõistlus

April 10, 2017

“No nii, miks sa täna hommikul kooli hiljaks jäid?” küsib õpetaja. Mida talle küll vastata? Kui sul on üks pöörane ent veenev vabandus olemas, siis tahame meiegi sellest kuulda. Kirjuta ja joonista see üles ja saada suurele joonistusvõistlusele, mis on saanud inspirasiooni raamatust “TEEL KOOLI JUHTUS ÜKS KUMMALINE LUGU”. Sinu joonistust ootame 2. maiks Tähekese toimetusse (Roosikrantsi 6) või Lastejaama kodulehele. Parimatele auhinnaks autorite Davide Cali ja Benjamin Chaud’ autogrammidega raamatud. Kõik pintslid pihku!

teel-kooli-juhtus-esikaas-uusTeel kooli juhtus - lk1 Teel kooli juhtus - lk2

“Lõvi ja lind” valiti Hea Raamat 2016 nominentide hulka

March 2, 2017

2. märtsil kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja Hea Raamat 2016 nominendid. Nende hulgas on Marianne Dubuci “LÕVI JA LIND”, lummav lugu lõvi ja linnu sõprusest.

lovi ja lind esikaas copy

 

“Öömõtted” tõi koju kaks diplomit

February 15, 2017

Jonas Tauli “ÖÖMÕTTED” valiti 25 kauneima Eesti raamatu 2016 ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu 2016 hulka. Täname žüriid ja soovime õnne autorile!

Suurepärane mustvalge lahendus, tundlik ja õhuline. Illustratsiooni ja kirjatüübi hea kokkukõla. Teistmoodi lasteraamat (vähemalt Eestis).”
– 25 kauneimat Eesti raamatut 2016 žürii

“Väga ilusa kujundusega must-valge raamat. Mõjub värviraamatute vahel silmatorkavalt värskelt ja atraktiivselt. Pildid ja kujundus on omavahel imelises kooskõlas. Õrn, tundlik. Noore kunstniku ülimalt küps ja õnnestunud debüüt.”
– 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2016 žürii

esikaas raamiga

Paabeli Torn 2016 auhind läheb David Almondi raamatule “Minu nimi on Mina”

November 28, 2016

David Almondi “Minu nimi on Mina” võitis Paabeli Torn 2016 tõlkeauhinna. Oleme rõõmsad, sest tegemist on tõepoolest suurepärase raamatuga! Palju õnne autorile, palju õnne tõlkijale Mari Kleinile ja toimetajale Rein Põdrale!

mina-esikaas-medaliga-webŽürii liige Kätlin Kaldmaa ütleb raamatu kohta nii:
“Minu nimi on Mina” on kaasahaarav ja loominguline lugu tüdrukust, kellele ei istu range koolisüsteem ning kes jääb emaga koduõppele. Raamat pakub palju võimalusi kaasa mõtlemiseks nii lastele kui täiskasvanutele, äratundmist, siirast huvi maailma vastu, kelmikaid ja erakordseid mõtlemisharjutusi ning ülesandeid. “Minu nimi on Mina” võiks anda julgust maailmas enda koht leida ning teha kas või kordki midagi uskumatut.

David Almond on auhinnatud briti laste- ja noortekirjanik, kelle raamat “Poiss, kes ujus koos piraajadega” Kaarin Kivirähki tõlkes oli Paabeli Torni auhinna nominent 2013. aastal.

Sel aastal anti esmakordselt üle ka Paabeli Torni pildiraamatu auhind. Kolme nominendi hulka pääses Davide Cali ja Benjamin Chaud’ “Ma ei teinud oma kodutööd sellepärast, et …”. Oleme topelt rõõmsad! ma-ei-teinud-oma-kodutood-medaliga-web

Jõuluetendus “Mustkunstniku elevant”

November 15, 2016

14495340_1135466836490027_406145576685264358_n Peter Augustus Duchene on kümneaastane poiss, kes on ilma jäänud oma perest. Ta elab ühes kitsas katusekambris koos endise sõduri Vilna Lutziga, kes treenib poisist vaprat ja ustavat sõdurit. Ta saadab poisi aeg-ajalt turuplatsile ostma imepisikesi kalu ja kõva leiba, andes selleks alati ühe floriti. Ja ühel sellisel tavalisel päeval, kui Peter kalu ja leiba ostma läheb, näeb ta turuplatsile kerkinud ennustajatelki sildiga: „Ühe floriti eest saavad vastuse kõige sügavamad ja keerulisemad küsimused, mida inimese mõistus või süda küsida suudavad.“ Ja Peteril on küsimus, mis on saanud tema õest Adelest. Ja Peteril on üks florit…

Kate DiCamillo “Mustkunstniku elevant”, lugu võimatu uskumisest ja julgusest unistada NUKU teatri värskes Ferdinandi saalis detsembris.

Vapustavvägev filmifestival!

October 21, 2016

Sügisesel koolivaheakinojal tähistame sõnameistri Roald Dahli 100. sünniaastapäeva!

Dahli kirjanikukarjäär sai alguse täiskasvanutele mõeldud novellidega, ent kuulsuse tõid talle lasteraamatud, milles autor laskis valla oma lennuka priiskava fantaasia. Tema lugudes on erakordseid seiklusi ja pöörast nalja, neis on võitlust õigluse eest ja rumaluse vastu, neis on südamlikkust ja soojust. Tema raamatute tegelased on terased, vaprad ja heatahtlikud ja nad seljatavad ka kõige rumalamad ja kurjemad jõud. Kes ei teaks suurt unistajat Charliet, kes ihkas üle kõige pääseda Wonka šokolaadivabrikusse, või väikest nääpsu Matildat, kelle julgus ja erakordsed võimed aitasid päästa kooli kurja direktrissi küüsist? Dahli tuntuimad lood ja tegelased on leidnud tee raamatukaante vahelt filmipurki ning 23.-26. oktoobril ilmuvad nad ka Sõpruse ekraanile!

 

 

Tulge kõik upsadiuhkele sünnipäevapeole!

September 8, 2016

RD-100-plakat-web Kõik väikesed ja suured inimolemused! Teisipäeval, 13. septembril 2016 toimub Solarise Apollos Roald Dahli upsadiuhke sünnipäevapidu. Mängime ja joonistame, sööme kringlit ja oleme keerukekslõbusad!
Olete väga oodatud!

Osale supervigurdus joonistuskonkursil!

September 8, 2016

Milline tegelane oleksid sina Roald Dahli raamatus? Kas Võluvägev Tsihhsahkerdaja, Krõmpsuvmaitsev Nuudliuss või hoopis Kolkskummitav Vappevapustis? Osale Apollo joonistuskonkursil ja lase fantaasial lennata! Auhinnaks raamatud ja kommikohvrid.

2016 on Roald Dahli upsadiuhke juubeliaasta!

February 25, 2016

mv autor13. septembril 2016 tähistab kogu maailm armastatud autori Roald Dahli 100. sünniaastapäeva. Tahame meiegi seda suursündmust väärikalt tähistada. Sel puhul anname välja kaks päris uut raamatut, mis ilmuvad sügisel esmakorselt eesti keeles. Üks neist on lõbus pildiraamat “KOLETU KROKODILL” ja teine tõsine, ent mitte ilma dahliliku huumorita autobiograafiline “POISS.LAPSEPÕLVELOOD”. Poodidesse jõuab ka uues kuues kordustrükke – “CHARLIE JA SUUR KLAASKABIIN”, “DANNY, MAAILMA PARIM” ja “SUUR SÕBRALIK HIIGLANE”. Juulis linastub kinodes film “SUUR SÕBRALIK HIIGLANE” ning oktoobris toimub kinos Sõprus Dahli raamatute põhjal tehtud filmide ja multifilmide programm. Vikerraadios saab sünnipäevakuul taas kord kuulata Dahli lugude lindistusi. Tähistage teiegi sõnameistri juubelit ja laadige alla sünnipäevapeo pakett, mis sisaldab peoruumi kaunistusi, viktoriine, nuputamist, joonistamist. Upsadiuhket Roald Dahli päeva!

Vaimustavvägev “Suur Sõbralik Hiiglane”

June 18, 2016

1. juulist jõuab kinolinale Roald Dahli armastatud SUUR SÕBRALIK HIIGLANE – lugu väikesest Sophiest ja suurest hiiglasest, kes päästavad maailma kurjade koletiste käest! Jaga meie postitust Facebookis ja võida kinopiletid endale ja sõbrale. Kohtumiseni kinos!

SSH-esikaas-web

Joonistusvõistlus “Tegemata kodutööd”

March 7, 2016

ma-ei-teinud-oma-kodutööd--esikaasframe-web Lähenemas on kevad ja kes neist lastest enam jaksab kõiki koolitöid ära teha! Sellepärast kuulutasime koos ajakirjaga Täheke välja joonistusvõistluse “Tegemata kodutööd”, inspiratsiooniks Davide Cali ja Benjamin Chaudi pildiraamat “MA EI TEINUD OMA KODUTÖÖD SELLEPÄRAST, ET…”

Kutsume üles kõiki I-IV klassi lapsi osalema. Tuleb vaid oma tegemata kodutöö põhjus üles joonistada ja see 11. aprilliks Tähekese toimetusse saata (Roosikrantsi 6, 10114 Tallinn). Parimad pildid ilmuvad Tähekse maikuu numbris ja ajakirja ning kirjastuse FB lehel. Ja auhinnaks ikka needsamad raamatud “Ma ei teinud oma kodutööd sellepärast, et …”

Kui lapsed saavad joonistades oma fantaasia valla päästa, siis õpetajatele on see suurepärane võimalus lastele üks kodutöö juude anda!

Jõululaadale!

December 4, 2015

Jõulukuu on käes ja me ootame teid traditsioonilisele raamatulaadale! Meie laualt leiate lõbusaid pildiraamatuid pere pisematele ja uusi juturaamatuid nii suurematele lastele kui täiskasvanutele. Laat toimub teisipäevast laupäevani, 8.-12. detsembril Rahvusraamatukogus. Rõõmsat jõuluaega ja kohtumisteni!

jääprintsess-web

Tulge kuulama!

November 20, 2015

TIGU JA VAAL esikaasOotame teid laupäeval, 21. novembril kl 11.30-12.30 Laps ja Pere messi Lugemispesasse. Loeme Julia Donaldsoni lõbusaid lugusid, värvime, nuputame ja mesterdame Grühvli maske. Laps & Pere mess toimub Saku Suurhallis Tallinnas. Kohtumiseni!

Raadioteater esitab

November 4, 2015

dahl-kaheksa ootamatut lugu-esikaas16.-20. novembril jõuavad Roald Dahli lood “Hr Botibol” ja “Raamatukaupmees” värskest kogumikust “KAHEKSA OOTAMATUT LUGU” Raadioteatrisse. Lugusid loeb Andrus Vaarik. Olgem kuuldel!

Ulf Stark külastas Tallinnat

May 31, 2015

Armastatud rootsi lastekirjanik Ulf Stark külastas mai lõpus Tallinnat ja kohtus oma väikeste lugejatega Lastekirjanduse Keskuses ja Viru Keskuse Rahva Raamatus. Väga vahva oli!

Ulf Stark Head Read festival 2

Ulf Stark Head Read festivalUlf, tõlk Kajalapsed

Jean-Claude Mourlevat Head Read festivalil

May 31, 2015

Maikuus külastas Tallinnas toimuvat HeadRead festivali prantsuse kirjanik Jean-Claude Mourlevat.

Mourlevat

mourlevat festivalmourlevat festival 2mourlevat festival 1

Paabeli Torn 2014 laureaat on “OOKEANI KUTSE”

December 3, 2014

2. detsembril anti Lastekirjanduse Keskuses toimuval IBBY sügisõhtul üle Paabeli Torn 2014 tõlkeauhind. Auhind läks meie tõlkijale Indrek Koffile prantsuse autori Jean-Claude Mourlevat’ “OOKEANI KUTSE” tõlke eest. Palju õnne Indrekule ja Jean-Claudele suurepärase raamatu eest! Nii autorit kui tõlkijat võib näha ja kuulda maikuus Tallinnas toimuval HeadRead festivalil.

Draakon & Kuu raamatuid on varemgi Paabeli Torni auhinnaga tunnustatud. Möödunud aastal oli üheks auhinna nominendiks David Almondi “POISS, KES UJUS KOOS PIRAAJADEGA”.  Paabeli Torni laureaadi tiitliga on aga pärjatud  Louis Sachari “AUGUD” (2006), Markus Zusaki “RAAMATUVARAS” (2010) ja Kate DiCamillo “MUSTKUNSTNIKU ELEVANT”(2012).

ookeani kutse esikaas